Psychosomatyczne aspekty w terapiach powięziowych

Sala A

12:35 pm - 1:15 pm

Wykład

Obecność emocji w ciele zostało już uznane przez świat nauki z powodu licznych badań naukowych potwierdzający ten fakt. Nurt psychoterapii przez ciało rozwija się dynamicznie, pacjenci zyskują coraz większą świadomość, że stres, emocje i traumy zapamiętują się w ich ciele powodując napięcia, ból, dysfunkcje strukturalne i choroby. Coraz więcej osób szuka pomocy u terapeutów manualnych (fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów), z drugiej strony brak specjalistycznych szkoleń i nauki na studiach jak pracować manualnie z problemami psychosomatycznymi.

W trakcie praktyki zdarzają się pacjenci którzy “wybuchają” emocjonalnie, a terapeuci nie do końca wiedzą jak się zachować, bo nie zostali przeszkoleni w tej kwestii. Na wykładzie dowiesz się jak pracować w takich przypadkach.

W praktyce terapii powięziowych można zwiększyć skuteczność leczenia, pozbywania się bólów i napięć posiadając wiedzę w jaki sposób tworzą się problemy psychosomatyczne oraz znając techniki manualnej pracy z konkretnymi dolegliwościami psychosomatycznymi.

W trakcie wykładu poznasz:
– Biologiczne przyczyny powstawania dysfunkcji psychosomatycznych
– Teorie powstawania dysfunkcji psychosomatycznych
– Drżenia neurogenne oraz sposoby pracy z nimi
– Strukturalne wzorce emocjonalne
– Reakcje uwolnień psychosomatycznych
– Metody powięziowe pomocne w sytuacjach “uwolnień emocjonalnych”