dr n.med. Małgorzata Chochowska

dr n.med. Małgorzata Chochowska

Dr n. med. Małgorzata Chochowska – fizjoterapeuta ortopedyczny i uroginekologiczny. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, i Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej w Modelu Holistycznym.

Ukończyła kilkadziesiąt szkoleń, z zakresu terapii manualnej i medycyny mięśniowo-powięziowej.

Jest autorką ponad siedemdziesięciu publikacji naukowych z dziedziny neurofizjologii, terapii manualnej i fizykoterapii. Prowadzi badania z zakresu terapii manualnej tkanek miękkich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego w różnych dziedzinach fizjoterapii – w tym uroginekologicznej. Redaktor naukowy pierwszego w Polsce podręcznika opierającego się na założeniach Integracji Strukturalnej (Smith J.: „Strukturalna praca z ciałem”), pierwszego w Polsce atlasu układu powięziowego (Stecco C.: „Atlas funkcjonalny układu mięśniowo-powięziowego”) oraz wydanej ostatnio unikalnej pozycji prezentującej Taśmy Anatomiczne Thomasa Myersa podczas chodu (Earls J.: „Urodzony, aby chodzić. Ciało w ruchu a efektywność mięśniowo-powięziowa).

Interesuje się medycyną holistyczną, postrzegającą człowieka w sposób całościowy i zakładającą oddziaływania organiczne, psychofizyczne, socjalne, edukacyjne i inne. Jest gorącym zwolennikiem całościowego ujmowania problemów zdrowotnych i głęboko zindywidualizowanego podejścia do pacjenta.

Zawodowo zajmuje się praktyką kliniczną, prowadząc Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej KORE i specjalizując się w zakresie terapii manualnej, głównie u osób po urazach narządu ruchu i z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi oraz u pacjentek w okresie ciąży i połogu.

Adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Jest inicjatorką i autorką programu pierwszych w Polsce interdyscyplinarnych studiów podyplomowych Fizjoterapia w Pediatrii, Holistyczna Opieka Okołoporodowa oraz pierwszego w Polsce Studium dla Doul. Opracowała wiele autorskich metod terapeutycznych z dziedziny fizjoterapii uroginekologicznej, w tym: kinesiotaping u kobiet w ciąży, praca z blizną po cesarskim cięciu oraz drenaż limfatycznego i brushing w zastoju pokarmu. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami.

Więcej na stronie: centrum-kore.pl

Moje sesje: